еМагазин

Tag : тресење

Македонија

Земјотресот што синоќа се почувствува и во Скопје бил со јачина од 3 степени по Рихтер

Редакција
Телеметриската сеизмолошка мрежа на Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, синоќа во 20 часот и 40 минути, регистрира земјотрес од епицентралното подрачје Тетово-Гостивар со...
Свет

(Видео) Меркел повторно неконтролирано се тресеше на јавен настан

Редакција
Германската канцеларка Ангела Меркел повторно некотролирано се тресеше за време на церемонијата за пречек на финскиот премиер Анти Рин и со тоа ги подгреа шпекулациите...
Свет

(Видео) Што се случува со Меркел: Германската канцеларка повторно се тресеше

Редакција
Германската канцеларка, Ангела Меркел денеска на церемонија за избор на нов министер за правда во Берлин повторно се тресеше, што е втор пат за десетина...
Свет

(ВИДЕО) Меркел силно се тресеше на дочекот на Зеленски, вели дека дехидрирала

Редакција
Германската канцеларка Ангела Меркел (64) денеска видно се тресеше на свечената церемонија за дочек на украински претседател Володимир Зеленик. Подоцна, таа на прес-конференцијата, рече дека дехидрирала. „Испив...