еМагазин

Tag : канта

Техно ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Професор од Кавадарци измисли паметни канти

Редакција
Патентот „паметни канти” изработени од кавадаречка фирма во која управител е проф. д-р Димитрија Ангелков, освои златен медал на саемот за иновации Иновамак 2019. Паметните...