еМагазин

Tag : Димитрија Ангелков

ЧИСТА ОКОЛИНА

Општина Кавадарци ќе го користи изумот на професорот Ангелков, „паметни канти“

Редакција
Димитрија Ангелков, првонаградениот професор од Кавадарци на најголемиот саем за образование во италијанскиот град Фиренца, беше на прием кај градоначалникот Митко Јанчев. Тие, како што...
Техно ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Професор од Кавадарци измисли паметни канти

Редакција
Патентот „паметни канти” изработени од кавадаречка фирма во која управител е проф. д-р Димитрија Ангелков, освои златен медал на саемот за иновации Иновамак 2019. Паметните...