еМагазин

Tag : Карен Донфрид

Македонија ТОП СТОРИИ

Започна Стратешкиот дијалог меѓу Македонија и САД

Редакција
Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, заедно со помошникот државен секретар за европски и евроазиски прашања Карен Донфрид, го отворија Стратешкиот дијалог меѓу Македонија и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ковачевски-Донфрид: ЕУ да ги препознае и вреднува ефективните политики на Македонија со отворање на преговорите

Редакција
Со ефективните политики за поддршка на народот во Украина и во согласност со надворешната политика на НАТО и на ЕУ, Македонија даде уште еден силен...