еМагазин

Tag : Катица Ќулакова

Македонија ТОП СТОРИИ

Академик Ќулавкова: „Францускиот предлог“ е вовед во дезидентификација, делегитимација и колонизација на Македонија

Редакција
Академик Катица Ќулавкова на својот Фејсбук профил го коментира т.н. француски предлог. “Т.н. француски предлог е дезавуирање и супституција на стандардната пракса на ЕУ и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Академик Ќулакова: Вклучувањето на бугарското малцинство во Уставот како државотворно, значи релативизирање на државотворната улога и статус на мнозинскиот народ

Редакција
Со свое видување на актуелните прашања поврзани со источниот сосед, на Фејсбук реагира академик Катица Ќулакова. “Потсетник: Ако една држава покажува историски, културни и јазични...