еМагазин

Tag : казнување

Локално

МВР: Седумдесет санкции за еден час во Велес, над 10.000 санкции за дваесетина дена во државата

Редакција
Министерството за внатрешни работи освен на територијата на Скопје, спроведува засилени акциски контроли за санкционирање на непочитувањето на сообраќајните правила и прописи и во другите...
Македонија ТОП СТОРИИ

Почитувајте ги мерките: Од денеска најдоцна утре, казни за не носење на заштитна опрема

Редакција
Од денеска, најдоцна до утре ќе се казнува секое лице кое не носи заштитна маска, иако првично со уредба беше планирано, граѓаните да се опоменуваат...