еМагазин

Tag : кеш

Бизнис

Борба или поттикнување на сива економија: Од денеска плаќање во кеш најмногу до 500 евра

Редакција
Од денеска стапува на сила законското решение според кое во платниот промет, во кеш ќе може да се плаќа само до 500 евра во денарска...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Кои се најзагрозени фирми: Од утре плаќање во кеш само за сума до 500 евра

Редакција
Дилерите на употребувани автомобили, малопродажните мрежи за бела техника, градежни материјали, автомобилска опрема и безброј други трговци од утре се на удар, бидејќи стапува забраната...