еМагазин

Tag : Кети Смилеска

Македонија

Пратеничката на СДСМ, Кети Смилеска позитивна на коронавирусот

Редакција
Пратеничката од СДСМ, Кети Смилеска од Прилеп е позитивна на коронавирусот, потврди таа за Плусинфо. Таа е хоспитализирана во прилепската болница. Резултатот го добила вчера, а...