еМагазин

Tag : КИА

БАШ НИ Е ЌЕФ

(ФОТО) Kia ги објави првите фотографии од комплетно новиот Sportage

Редакција
Kia ги откри првите официјални слики на петтата генерација на моделот Sportage – инкарнација на најпопуларниот SUV модел на марката. Новиот Sportage треба ќе биде...
Локално

Момче и девојка следени од три лица со возило „Киа“ во Аеродром

Редакција
По булеварот „Кузман Јосифовски Питу“ во населба Аеродром, синоќа лицето Д.П. (23) било следено и физички нападнато. Имено, момчето Д.П (23) заедно со неговата другарка...