еМагазин

Tag : кибер-напад

Македонија ТОП СТОРИИ

При сајбер-нападот, нема излевање на податоци за пациентите, велат од Фондот за здравствено осигурување

Редакција
Фондот за здравствено осигурување (ФЗО) информира дека кибер-нападот со кој се справува се случува непосредно пред планираната миграција на системската инфраструктура, и оти анализите на...