еМагазин

Tag : кичевец

Локално

Кичевец пронајден починат во својот стан

Редакција
Во ОВР Кичево вчера беше пријавено дека Г.С.(48) од Кичево е пронајден починат во својот стан, на улицата „Кузман Капидан“. -По пријавата во станот пристигнала...
Локално

Кривична пријава за кичевец кој не се придржувал кон обврската за самоизолација

Редакција
Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија“, ОВР Кичево поднесе кривична пријава против М.З.(53) од...