еМагазин

Tag : килограми

Локално

Спречен обид за шверц на 200 килограми марихуана на граничниот премин „Блато“

Редакција
На граничниот премин „Блато“ на албанско – македонската граница кај Дебар спречен е обид за шверц на 200 килограми марихуна. „Дрогата е откриена во возило...
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Џиновски сом од 50 килограми уловен во Дојранското езеро

Редакција
Спортските риболовци Никола Полизовски и Александар Христоманов од Струмица вчера околу 17 часот уловија сом тежок точно 50 килограми во Дојранското езеро. „Сомот го уловивме...
Локално

Дома чувал три килограми марихуана

Редакција
На 11.04.2019, врз основа на судска наредба, полициски службеници од Полициската станица Гостивар извршиле претрес во домот и помошни простории на лицето Х.М.(44) од село Чегране,...