еМагазин

Tag : клетва

Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Бугарски свештеник фрли клетва на Зеленски и “западните сатанисти“

Редакција
Посетата на Володимир Зеленски на Бугарија, освен жестокиот напад од негова страна на бугарскиот претседател Румен Радев, ја обележа и инцидент со бугарски свештеник кој...
Македонија ТОП СТОРИИ

„Македонија без Бугари – огнот да ја гори!“: Клетва на Каракачанов од Битола

Редакција
Врвот на бугарското „добрососедството„ од посетата на бугарските полиичари, кои дојдоа во Битола да промовираат клуб со името на фашистот Ванчо Михајлов, дојде од поранешниот...