еМагазин

Tag : клупа

БАШ НИ Е ЌЕФ

Спомен обележјето на Горан Стефановски треба да пристигне од Лондон

Редакција
Во чест на починатиот писател, режисер, сценарист, драматург и еден од најзначајните ликови во македонската култура, Горан Стефановски, Општина Центар заедно со семејството на Стефановски...