еМагазин

Tag : коњаница

ЖИВОТ

(Фото) Рашела Мизрахи ја предводи коњаницата од Зубовце до Крушево, во чест на Илинден

Редакција
Новата пратеничка на ВМРО-ДПМНЕ и поранешна техничка министерка за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи ја предводи коњаницата во чест на Илинден. „Заедно со коњаницата...