еМагазин

Tag : Рашела Мизрахи

Македонија ТОП СТОРИИ

Ѓонул Бајрактар на местото на разрешената Рашела Мизрахи

Редакција
Ѓонул Бајрактар, заменикот на министерот за труд и социјалната политика, со заклучок на Владата ги презел овластувањата и одговорностите во раководењето со Министерството за труд...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Која е разрешената министерка Рашела Мизрахи

Редакција
Докторката на науки по биохемија, Рашела Мизрахи не е повеќе министерка за труд и социјална политика во преодната влада. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (Фото) Мицкоски со заедничка...
Македонија ТОП СТОРИИ

Министерката Мизрахи и казна ќе плати, ама таблата со Република Македонија не ја менува

Редакција
Министерката за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи останува на ставот дека ќе ги држи прес-конференциите пред постојната табла во Министерството на која стои името...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила новата министерка Рашела Мизрахи

Редакција
еМагазин прв го објавува анкетниот лист, кој Рашела Мизрахи, техничката министерка за труд и социјална политика го доставила до Антикорупциска комисија. Каков имот пријавила? Според...
Македонија

ЗНМ и СЕММ го осудуваат односот на министерката Мизрахи кон А1он

Редакција
Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Советот за етика во медиумите (СЕММ) реагираат на дрскиот однос на техничката министерка за труд и социјална политика,...
Македонија

Владата ги поништи разрешувањата и именувањата на Мизрахи на в.д. директори во центри за социјална работа

Редакција
Владата донесе одлука за поништување на одлуките на техничката министерка за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи за разрешување и именување на вршители на должност...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

ПОРТРЕТ: Рашела Мизрахи, биохемичарката која стана министерка за труд и социјална политика

Редакција
Докторката на науки по биохемија, Рашела Мизрахи е новата министерка за труд и социјална политика во преодната влада. Какво образование има Мизрахи, докторирала на Универзитетот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Која e Рашела Мизрахи, која е предложена од ВМРО-ДПМНЕ за технички министер за труд и социјална политика

Редакција
За технички министер за труд и социјална политика од ВМРО-ДПМНЕ ја предлагаат Рашела Мизрахи, која докторирала на Универзитетот Бар Илан во Израел, каде станува доктор на...