еМагазин

Tag : кочанчанец

Локално

Кочанчанец се заканил дека ќе постави бомба за време на Струмичкиот карневал

Редакција
На 09.03.2019 година во периодот од 18 до 23 часот од СВР-Струмица било извршено вонредно обезбедување на културната манифестација “Струмички карневал 2019“. Околу 18 часот...