еМагазин

Tag : Кочински

ЖИВОТ

Д-р Кочински ги објаснува заедничките симптоми на грип и Ковид-19

Редакција
Настинката, грипот и Ковид-19 се респираторни инфекции кои ги предизвикуваат различни вируси, меѓутоа може да имаат слични репираторни симптоми, вели за „Локално“, д-р Драган Кочински,...