еМагазин

Tag : Колев

Македонија ТОП СТОРИИ

Еврокомесарот Вархеји ќе се сретне со преставниците на македонските Бугари, Георгиевски, Колев и Трендафилов

Редакција
Преставници на македонските Бугари ќе имаат средба со еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји, објави бугарската новинска агенција БГНЕС. Средбата ќе се одржи неделава на нивно барање...