еМагазин

Tag : Комисија за надворешни работи

Македонија ТОП СТОРИИ

Османи во Собранието не ја откри содржината на одговорите на Македонија од пакетот 5+1

Редакција
Шефот на дипломатијата Бујар Османи во своето излагање пред членовите на Комисијата за надворешна политика на Собранието не ја откри содржината на одговорите од пакетот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Османи во Собрание да ги презентира одговорите кои Македонија и ги дала на Бугарија за „план 5+1“, побара опозицијата

Редакција
Преку писмо бараме од министерот за надворешни работи Бујар Османи да дојде пред Комисијата за надворешна политика во Собранието и да ни ги достави одговорите...