еМагазин

Tag : Антонијо Милошоски

Македонија

Предложениот закон за една изборна единица сè уште се наоѓа во фиоката на Џафери, вели Милошоски

Редакција
Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска оствари средби со тројца пратеници, претседатели на политичките партии – ДОМ, Демократската партија на Турците – ТДП и Српската странка...
Македонија ТОП СТОРИИ

Османи во Собрание да ги презентира одговорите кои Македонија и ги дала на Бугарија за „план 5+1“, побара опозицијата

Редакција
Преку писмо бараме од министерот за надворешни работи Бујар Османи да дојде пред Комисијата за надворешна политика во Собранието и да ни ги достави одговорите...
Македонија

Содржината на Резолуцијата е многу битна и добро е македонското Собрание што поскоро да ја изгласа, рече Милошоски

Редакција
Дозволете на денешната прес конференција да го истакнам нашиот став и задоволството на Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и на опозицијата што беше прифатена на вчерашната...
ЖИВОТ

(Фото) Антонио Милошоски славеше роденден: „Роденденската желба ми е исполнета со насмевката на најсаканите“

Редакција
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски го прослави неговиот 45. роденден. „„Цело е кога има се“. Роденденската желба ми е исполнета со насмевките на најсаканите во...
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ поднесе барање за интерпелација на вицепремиерот Димитров

Редакција
Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе барање за интерпелација на вицепремиерот за европски прашања, Никола Димитров, информираше пратеникот Антонијо Милошски. „По однос на Интерпелацијата за заменик...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Во МК само обвиненија и кривични пријави, но никако пресуди и санкции…„: Твитер реакции за обвинението за Милошоски

Редакција
Информацијата дека е покренато обвинение за пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски предизвика лавина од реакции на социјалните мрежи. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Милошоски за обвинението за „Моќник“:...
Македонија

Милошоски на Русковска ѝ ја достави „бомбата“ за Заев

Редакција
Денеска во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, на негово барање, обвинителката Вилма Русковска го прими поранешниот пратеник Антонио Милошоски, информираат...
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ достави предлог за законот за ЈО, претпочита стандарден модел без хибридни решенија

Редакција
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски денеска информираше дека партијата доставила предлог за законот за Јавно обвинителство, а од таму претпочитаат стандарден модел без хибридни решенија...
Македонија

Милошоски: СДСМ ги избрка Бучковски, Бузлевски, Буралиева, Грчева…

Редакција
Антонио Милошоски не ги коментираше одлуките од ЦК на ВМРО-ДПМНЕ. За медиумите вечерва изјави дека не присуствувал на состанокот, но внимателно ги следел изјавите и,...
Македонија

Христијан Мицкоски доби поддршка и од Антонијо Милошоски

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, за кога последниве денови во јавноста се шпекулира дека може да биде сменет, доби подршка и од еден од највлијателните...