еМагазин

Tag : коморбиитет

Македонија ТОП СТОРИИ

Починаа 25 лица од Ковид-19, најмладиот на 29-годишна возраст

Редакција
Министерство за здравство инфорира дека се пријавени вкупно 25 починати лица од Ковид-19 на возраст од 29 – 87 година и тоа: 7 пациенти од...