еМагазин

Tag : Константинос Кацифас

Балкан

(ВИДЕО) Телото на убиениот Грк во Албанија предадено на фамилијата

Редакција
Телото на Константинос Кацифас (35), кој беше убиен од албанската полиција, откако пукал со калашников кон полицајци, кои сакале да тргнат грчко знаме, денеска и...