еМагазин

Tag : Корча

Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Весник „Илинден” објави документ од 1942 кој покажува дека во Корча живееле Македонци, а не Бугари

Редакција
Во напис под наслов „Кога документите зборуваат и Боговите молчат, ама не и Бугарите” македонскиот весникот во Албанија „Илинден” објавува допис од 1942 година, зачуван...