еМагазин

Tag : весник

Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Весник „Илинден” објави документ од 1942 кој покажува дека во Корча живееле Македонци, а не Бугари

Редакција
Во напис под наслов „Кога документите зборуваат и Боговите молчат, ама не и Бугарите” македонскиот весникот во Албанија „Илинден” објавува допис од 1942 година, зачуван...
Македонија ТОП СТОРИИ

За што разговараат Боки 13 и Камчев на аудио снимката што ја објави италијанскиот весник

Редакција
Освен видео снимка на која јасно се гледа како како Бојан Јовановски (Боки 13) и Зоран Милески (Зоки Кичеец) земаат пари од бизнисменот Орце Камчев,...
Македонија

Злате Лозановски на местото на Бранко Геровски во „Слободен печат„

Редакција
Од Слободен печат ги известуваат читателите дека главниот и одговорен уредник на печатеното издание на Слободен печат, Бранко Героски поднесе оставка на функцијата што ја...
Македонија

ЗНМ: Осуда за нападите врз весникот „Заман-Македонија“

Редакција
Здружението на новинарите на Македонија најостро ја осудува реакцијата на турската амбасада во Скопје, која весникот „Заман-Македонија“ што излегува во Македонија, го нарече терористички билтен...