еМагазин

Tag : аудио

Македонија ТОП СТОРИИ

Судење за “Плацови на Водно“: Судот ги одби „бомбите“ на Груевски со Камчев

Редакција
Адвокатот на поранешниот премиер Никола Груевски побара ама судот на денешното рочиште за „Плацови на Водно“, не му дозволи да ги презентира двете аудио снимки...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Аудио) Објавени две нови „бомби“ поврзани со затворањето на „А1 телевизија“

Редакција
Под псевдонимот Fenix A1 на Јутјуб се објавени две нови аудио „бомби“ со телефонски разговори поврзани со затворањето на „А1 Телевизија“. Во првата „бомба“ се слуша разговор...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Аудио) Нова „бомба“ со Зоран Милески Кичеец: Се спомнуваат 300.000 евра и имиња на функционери

Редакција
На Јутјуб под псеводнимот „Раце лепливи“ e објавена нова аудио „бомба“ на која наводно се слуша гласот на Зоран Милески-Kичеец и Миодраг Давидовиќ Дака, бизнисмен...
Македонија ТОП СТОРИИ

За што разговараат Боки 13 и Камчев на аудио снимката што ја објави италијанскиот весник

Редакција
Освен видео снимка на која јасно се гледа како како Бојан Јовановски (Боки 13) и Зоран Милески (Зоки Кичеец) земаат пари од бизнисменот Орце Камчев,...
Македонија

За случајот со Боки13 и Зоран Милески, Обвинителството има аудио и видео снимки

Редакција
Јавното обвинителство (ОЈО) за случајот со Бојан Јовановски (Боки 13) и Зоран Милевски-Кичеец поседува аудио и видео снимки, информираше јавната обвинителка Вилма Русковска по завршувањето на нивниот распит...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ел Чека објави нова „бомба“ за „Монструм“

Редакција
Лицето кое се крие зад псевдонимот Ел Чека на Фејсбук објави нова аудио бомба во која наводно може да се чуе разговор меѓу поранешната министерка...