еМагазин

Tag : Бранко Героски

Македонија

Героски до Кирацовски: Си пишувам глупости, оти немам попаметна работа

Редакција
Новинарот Бранко Героски, кој со месеци наназад пишуваше за лицата инволвирани во случајот на Јавното обвинителство, „Рекет“, му одговори на поранешниот генерален секретар и актуелен...
Македонија

Заканувачот му се извини на Героски, го предупредил да не го нападнат вмровци

Редакција
Борче Гиновски кој преку Фејсбук му се закани на Бранко Героски, му се извини на новинарот. „Се крена голема прашина за мојата порака упатена до...
Македонија

Злате Лозановски на местото на Бранко Геровски во „Слободен печат„

Редакција
Од Слободен печат ги известуваат читателите дека главниот и одговорен уредник на печатеното издание на Слободен печат, Бранко Героски поднесе оставка на функцијата што ја...
Македонија ТОП СТОРИИ

Бранко Героски поднесе оставка на позицијата главен и одговорен уредник на „Слободен печат“

Редакција
Бранко Героски поднесе оставка на позицијата главен и одговорен уредник на „Слободен печат“, најтиражниот македонски дневен весник, што го покрена и го водеше пет ипол...