еМагазин

Tag : кирацовски

Македонија

По Ременски и Кирацовски во Обвинителството на распит за „Рекет“

Редакција
По пратеничката Фросина Ременски, бизнисмените Силјан Мицевски, Ардијан Амзоски и водителката Лила Филиповска, денеска во Обвинителството за гоненење организиран криминал и корупција исказ треба да...
Македонија

Сите што се сликале со Боки 13, Обвинителството да ги повика на распит за „Рекет“, предлага Кирацовски

Редакција
Пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски, предлага сите што се сликале со осомничените од случајот „Рекет“ да бидат повикани на распит во Јавното обвинителство, кое го...
Македонија

Героски до Кирацовски: Си пишувам глупости, оти немам попаметна работа

Редакција
Новинарот Бранко Героски, кој со месеци наназад пишуваше за лицата инволвирани во случајот на Јавното обвинителство, „Рекет“, му одговори на поранешниот генерален секретар и актуелен...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Што ми мењава смената на Кирацовски мене кога на платформата на Матка влакно не и фали“: Твитер се „збогува“ со Кирац

Редакција
Разрешувањето на генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски, предизвика низа реакции на социјалните мрежи. На твитерџиите им беше еден од омилените функционери, а еве дел...
Македонија

Разрешениот генерален секретар на СДСМ, Кирацовски: Како поединци, не сме воопшто битни

Редакција
На својот Фејсбук профил се огласи разрешениот генерален секретар на СДСМ, Александар Кирацовски. „Продолжуваме заедно напред! Независно кој на која позиција и во која улога...
Македонија

Метлата стана ремонт: Заев го менува целото раководство на СДСМ

Редакција
Голема чистка е во тек во седиштето на СДСМ на „Бихаќка“, каде што според неофицијалните информации е договорено оставки да си поднесат сите потпретседатели на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кирацовски: Баба ми и сестра ми се повлекуваат од работните места

Редакција
Пратеникот и генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски, на Фејсбук соопшти дека неговата сестра и мајката на неговата сопруга се повлекуваат од работните места, откако...
Македонија

Генералниот секретар на СДСМ, Кирацовски побарал од дедо му да си даде отказ

Редакција
Пратеникот и генерален секретар на СДСМ, Александар Кирацовски на својот Фејсбук профил соопшти дека побарл од таткото на неговата сопруга да се повлече од работното...
Македонија ТОП СТОРИИ

Мира „Дизел“, Кирацовски и СДСМ лидери: Кои 18 случаи ги отвори Антикорупциска

Редакција
Државната комисија за спречување корупција или позната во јавноста како Антикорупциска, соопшти дека за сега отворила 18 случаи во кои ќе ги проверува вработувањата на...