еМагазин

Tag : корејци

Македонија

МНР им се извини на Корејците кои беа нападнати и навредувани во Скопје

Редакција
Државниот секретар во Министерството за надворешни работи (МНР), Зоран Попов денеска ги прими и упати извинување до претставниците на невладина организација од Република Кореа кои...