еМагазин

Tag : корона висру

Македонија ТОП СТОРИИ

Поради корона вирусот: Се забранува меѓународен автобуски превоз кон и од ризичните земји

Редакција
Како една од мерките против ширењето на корона вирусот Владата забрани организиран меѓународен автобуски превоз  (автобус, комбе, минибус и сл.) кон високо ризичните земји согласно...