еМагазин

Tag : кошаркарска федерација

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

ОКТА главен спонзор на националната кошарка во претквалификациите за Олимпијадата 2024 и квалификациите за Евробаскет 2025

Редакција
Во пресрет на претквалификацискиот турнир за место на Олимписките игри во Париз, ОКТА ја продолжи поддршката на националната кошаркарска федерација како главен спонзор, информираа од...
Спорт

OKTA e главен спонзор на машката кошаркарска репрезентација во квалификациите за Светскиот куп 2023

Редакција
ОКТА потпиша нов договор за спонзорство на машката сениорска репрезентација, пред стартот на првата фаза од квалификациите за пласман на Светскиот куп во кошарка (2023...
Спорт

НЛБ Банка АД Скопје стана спонзор на Судиската комисија при Кошаркарска федерација

Редакција
Дресовите на судиите, дел од Kошаркарската федерација, отсега гордо ќе го носат логото на НЛБ Банка. Ова е резултат на постигнатиот договор за спонзорство меѓу...