еМагазин

Tag : Ковачев

Македонија ТОП СТОРИИ

Бугарскиот европратеник Ковачев: Григор Прличев е Бугарин, нема простор за компромис

Редакција
Продолжува серијата провокативни коментари со кои високи политички од Бугарија го оспоруваат постоењето на македонската нација пред почетокот на Втората светска војна и тврдат дека...