еМагазин

Tag : Ковд-19

Свет ТОП СТОРИИ

Во светот од Kовид-19 починаа најмалку 840 новинари, најголем број од крајот на Втората светска војна

Редакција
Изминатата година во 68 земји во светот од последици од Kовид-19 починаа 840 новинари, соопшти швјцарската невладина организација „Прес емблем кампањ“ (Press Emblem Campaign). Во...