еМагазин

Tag : Ковид-серттификати

БЕНЧМАРК ТОП СТОРИИ

Нови правила за патување во Европска унија: Ковид-сертификатите ќе важат само девет месеци

Редакција
Од утре, 1 февруари, на сила стапуваат нови правила за патување со ковид сертификати во Европската Унија, а сертификатот ќе важи девет месеци, јави дописничката...