еМагазин

Tag : краток здив

Свет ТОП СТОРИИ

(Фото) Прележаните од Ковид-19, може да имаат скриено оштетување на белите дробови

Редакција
Некои луѓе со долг ковид, може да имаат скриено оштетување на нивните бели дробови, покажува една пилот студија на универзитетот Оксфорд, пишува Би-би-си. Научниците користеле...