еМагазин

Tag : креативност

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Елизабета Ѓоргиевска на фестивалот за деца „Литера“: Секој од нас длабоко во својата душа има простор посебно одвоен за светот на приказните

Редакција
Сопругата на претседателот Стево Пендаровски, Елизабета Ѓоргиевска ја отвори ретроспективната изложба на илустрации за деца од Димитар Кондовски, што воедно значеше и отворање на Меѓународниот...