еМагазин

Tag : криминални групи

Македонија ТОП СТОРИИ

Притвор за 14 лица кои вчера беа уапсени за продажба на дрога и оружје

Редакција
Основниот кривичен суд Скопје определи мерка притвор од 30 дена за 14 осомничени припадници на криминални групи за неовластена продажба на дрога и оружје. На...