еМагазин

Tag : крипто валута

ТОП СТОРИИ ФИНАНСИСКА ПИСМЕНОСТ

Народна банка: Што треба да знаете за крипто-валутите и вложувањето во нив

Редакција
Народната банка постојано ги разгледува релевантните прашања во врска со крипто-средствата, вклучително и нивниот третман во глобални рамки, информираат од таму. „Имајќи ја предвид и...
Македонија ТОП СТОРИИ

МВР предупредува: Измамници ветуваат лесна заработувачка со нова крипто валута

Редакција
Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при МВР детектираше постоење на наводна кампања во која што лица преку социјалните мрежи или преку нивните приватни...