еМагазин

Tag : Кристијан Стаменов

Локално ТОП СТОРИИ

Десетина коњи и мазги заклани во скопската Зоолошка, директорот разрешен

Редакција
По скандалот кој вчера ја потресе јавноста разрешен е вршителот на должност директор на Скопската зоолошка градина, Кристијан Стаменов, известуваат од Град Скопје. – Културна,...
Бизнис

Кристијан Стаменов нов в.д. директор на ЈУ “Зоолошка градина“ – Скопје

Редакција
Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска го назначи Кристијан Стаменов за нов вршител на должноста директор на ЈУ „Зоолошка градина“ на Град Скопје, откако претходниот...