еМагазин

Tag : критичари

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Огромен успех: „Медена земја“ го освои Њујорк

Редакција
Американската организација на филмски критичари „New York Film Critics Circle“ (Њујоркшки круг на филмски критичари) ја додели наградата за најдобар документарен филм за 2019 година...