еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Огромен успех: „Медена земја“ го освои Њујорк

Американската организација на филмски критичари „New York Film Critics Circle“ (Њујоркшки круг на филмски критичари) ја додели наградата за најдобар документарен филм за 2019 година на „Медена земја“.

Свеченото доделување на наградите ќе се одржи на „Гала вечер“ на 7 јануари во Њујорк.

Оваа организација на филмски критичари е основана во далечната 1935 година и ги вклучува критиките на неделниците, магазините и онлајн изданијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонија веќе стана европска земја со „помош“ на „Медена земја“, „Исцелител“…

Убава вест: „Медена земја“ номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“

Фото: Промо

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ахмети се сретнал со Заев во Струмица, откри Груби

Редакција

Ковачевски: Секогаш кога СДСМ е силен и има јасна агенда, државата оди напред

Редакција

„Ми ќе бидемо прва држава сас колективан имунитет“: Твитер реакции за растот на заразени со корона вирусот

Редакција