еМагазин

Tag : Кроберг и Шуберт

МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Прекинот на работа на „Кромберг и Шуберт“ и „Дрекслмаер“ прв голем удар од корона вирусот

Редакција
Зголемување на невработеноста и опаѓање на животниот стандард носи заканата од корона вирусот, а првите негативни знаци во оваа насока дојдоа од големите производители од...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Поради корона вирусот, „Кромберг и Шуберт“ привремено запира со работа

Редакција
Фабриката за производство на автомобилска опрема „Кромберг и Шуберт“ која се наоѓа во индустриската зона „Жабени“ во Битола, од утре времено запира со работа. Прекинот на...