еМагазин

Tag : крстосници

БЕСПАРИЦА

На скопските улици „живеат“ 167 деца меѓу кои и 18 бебиња

Редакција
Вкупно 167 деца меѓу кои 18 бебиња, се идентификувани на неколку пофреквентни крстосници во Скопје во изминатите две недели од страна на шест мобилни тимови....
Македонија

„Македонија блокира“ од петок со блокади и на крстосниците во Скопје

Редакција
Приврзаниците на „Македонија блокира“ кои се противат на уставните измени најавија дека покрај 24-часовното блокирање на просторот пред Собранието, од петок ги прошируваат активностите со...