еМагазин

Tag : КСОМ

Бизнис

Неприфатливо е да се наруши слободниот избор на работниците за имунизација, велат од Конфедерацијата на синдикални организации

Редакција
Конфедерацијата на синдикални организации на Македонија (КСОМ) не се согласува со најновите мерки што денеска ги предложи Комисијата за заразни болести, а се однесуваат на...