еМагазин

Tag : куманов

Македонија ТОП СТОРИИ

Притвор за девет лица од приведените во полициската акција во Куманови и Скопје

Редакција
Постапувајќи по предлог на Основното јавно обвинителство за организиран криминал и корупција, пред судија на претходна постапка вчера беа спроведени девет лица осомничени, дел за...