еМагазин

Tag : куни

Свет

Данска ќе убие 17 милиони куни поради откриена мутација на Ковид-19

Редакција
Околу 17 милиони куни ќе бидат убиени во Данска, откако мутирани примероци на коронавирусот којшто може да се пренесе и на човекот беа откриени на...