еМагазин

Tag : квалификација

Спорт ТОП СТОРИИ

Квалификации за ЕУРО 24: Македонската фудбалска репрезентација водеше, па загуби од Украина

Редакција
Македонската фудбалска репрезентација синоќа во Скопје загуби од Украина со 2:3 во квалификациски натпревар за ЕУРО 2024. Резултатот го отвори Енис Барди во 31. минута...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Какви можности за работа имате во Германија доколку поседувате странско стручно образование

Редакција
„еМагазин.мк“ повикувајќи се на официјални информации од Германската амбасада во следните неколку денови ќе објавува текстови поврзани за можноста за вработување во Германија. КАКВИ ВИ...