еМагазин

Tag : латино танци

Забава ТОП СТОРИИ

Скопје домаќин на 2.000 танчери од 22 земји: Започна Светското првенство во латино танци

Редакција
Динамичниот дух на латино танците го размрда ноемвриското есенско сивило во главниот град. Светското првенство во латино танци започна вчера во хотел „Александар Палас“ во...