еМагазин

Tag : Лазар Еленовски

Македонија ТОП СТОРИИ

Владата го разреши Лазар Еленовски од должноста специјален претставник за НАТО во Брисел

Редакција
Лазар Еленовски да се разреши од должноста специјален претставник на македонската Влада за прашања од областа на НАТО интеграциите во Брисел, одлучила Владата на една...