еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Владата го разреши Лазар Еленовски од должноста специјален претставник за НАТО во Брисел

Лазар Еленовски да се разреши од должноста специјален претставник на македонската Влада за прашања од областа на НАТО интеграциите во Брисел, одлучила Владата на една од последните седници.

Решението за разрешување на Еленовски е објавено во вчерашниот Службен весник.

ПОВРЗАНИ  ВЕСТИ

Дане Талески кандидат за амбасадор во НАТО

Владата ги усвoи предлог-имињата за амбасадори на 19 дестинации

Фото: НАТО

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

До 11 часот во КПУ Затвор – Скопје гласале преку 60 затвореници

Редакција

Да и помогнеме на Калина, девојка со посебни потреби за прошетки низ Скопје

Редакција

ИП-адресите за лажните дојави водат кон Иран и Русија, вели Спасовски

Редакција